Аллюри коней

Більшість коней від народження вміють пересуватися трьома аллюрами: кроком, риссю і галопом. Іноді галоп поділяють на два незалежних алюри: кентер (спокійний манежний галоп) і кар'єр (галоп на майже граничної для даної коні швидкості).
 
Також можна говорити про хід - характер роботи ніг, який розрізняється залежно від типу і навіть породи коні.
 
• Верхові коні мало згинають ноги в колінах, результатом чого стають довгі, плавні кроки.
 
 
• Поні, навпаки, високо піднімають свої ноги, тому вони більш тряскі.
 
 
• Ваговози з прямими плечима сильно згинають ноги в колінах. Це дає їм більше тягової сили.
 
 
Найповільнішим алюром є крок. При цьому кінь рухається в чотири такти, з 2- і 3-копитним обпиранням, переставляючи по черзі передню ліву, задню праву, передню праву, задню ліву.
Швидкість руху кроком приблизно дорівнює 4,8 км / 3 милі на годину.
Сучасна їзда в залежності від ступеня виносу кінцівок розрізняє зібраний, середній,
доданий, вільний крок.
 
 
Рись - це двохтактовий рух коня, коли він переступає діагональними парами ніг: правою передньою - лівою задньою, лівою передньою - правою задньою (наступання обома ногами в кожній парі відбувається одночасно).
У рисистих порід існує чотири види рисі: трот (найтихіша), размашка, мах і призова - і починаючи з размашкі, з'являється фаза підвисання, коли одні діагонально розташовані кінцівки вже відірвалися від землі, а інші ще не опустилися.
У виїздці в залежності від ступеня збору коня і ширини маху розрізняють зібрану, робочу, середню і додану рись.
 
 
 
Галоп - найшвидший стрибкоподібний алюр в три такти з фазою вільного підвисання. Залежно від того, яку передню ногу тварина виносить далі, розрізняють галоп з лівого і з правої ноги. При русі по колу провідною повинна бути нога, звернена всередину (в іншому випадку кажуть, що кінь йде контргалопом). Якщо кінь йде направо, то він спочатку спирається на ліву задню ногу, потім відштовхується від землі одночасно лівої передньої і правої задньої, а потім виносить передню праву. Завершенням руху стає фаза зависання над землею, тобто момент, коли кінь летить, не спираючись ні однією ногою об землю.
Досвідчений вершник зможе змусити свого коня поміняти провідну ногу прямо на галопі (зміна ноги в повітрі).
Правилами змагань з виїздки передбачені зібраний, робочий, середній і доданий галоп. Швидкість руху наростає за рахунок збільшення довжини маха при постійній частоті стрибків.
Максимальна швидкість для галопу десь 69 км на годину, але коні не можуть довго йти на такій швидкості.
 
 
Крім трьох природних аллюров, існують ще спеціальні.
 
Інохідь - швидкий симетричний алюр з двухкопитним обпиранням і фазою вільного польоту. Кінцівки однієї сторони одночасно опускаються і ступають на землю, а протилежна пара в цей час виноситься вперед.
 
 
• Інохідь дуже зручна для вершника.
• Більшість інохідця родом з Америки. Найвідоміші породи серед них це моргай, американська верхова та Міссурійський фокстротер.
• Перувійская степова кінь, іноходець Південної Америки, відрізняється своєрідним викиданням передніх ніг по дузі в сторони.
• Американська верхова найшвидший іноходець у світі.
• Ісландські поні знають п'ять аллюров - крок, рись, галоп, іноходь і особливий, тільки для них характерний хід (щось на зразок біжить кроку). Йдучи цим алюром, тварина може швидко долати величезні простори по нерівній, купинястої місцевості.